Jazyková škola

Milující rodiče chtějí dát svým dětem ty nejlepší základy vzdělání a logicky proto přemýšlí i nad tím, kdy je vhodná doba pro začátek výuky dalšího jazyka. Bez znalosti aspoň jedné cizí řeči se v dnešní době obejde jen málokdo, ale nabízí se otázka, zda není lepší počkat, až dítě začne mluvit plynně česky.

Na první pohled to vypadá, že váš potomek je nemocný. Nebo má alespoň nějakou poruchu chování. Jak jinak si vysvětlit jeho neustálé povalování a odpor k aktivitám, které ostatní děti prostě dělají? Stalo se něco zvláštního? Nepřetěžují ho v té škole? Udělali jsme jako rodiče někde chybu? Nebo je to věkem? Vždyť ještě donedávna byl docela normální!

Blíží se léto, období dovolených a s tím spojená relaxace u vody a chytání bronzu. Otázkou však je, na kolik je zdravé vystavit slunečnímu záření dětskou pokožku. Pravděpodobně tušíte, že pro nejmenší děti není opalování příliš vhodné. Určitými pravidly byste se navíc měla řídit i vy, protože sluneční záření - ačkoliv je pro nás nezbytné z hlediska produkce vitamínu D a prospívá nám i po psychické stránce - může pořádně potrápit i dospělého člověka. Připravili jsme pro vás soubor základních pravidel, díky kterým si léto užijete plnými doušky a předejdete riziku nebezpečného spálení kůže.

Prostě přepnou na jiný program ve své hlavě. Jsou v tom mistři a dospělí by si z nich měli vzít příklad!

Mnoho lidí na světě má v sobě ukrytý nějaký talent. Pokud mu ho pomůže rodina nebo škola objevit a dá mu šanci rozvinout jeho schopnosti či dovednosti, má šanci zažít úspěch. A třeba nejenom jeden.

Trendy ve výchově dětí se mění s každou novou generací rodičů. Vždy se objeví nějaká novinka, která začne hýbat společností a zachvátí ji jako hurikán. Neuplyne ani pár let a začne být se stejnou vehemencí prosazována novinka naprosto opačná. Nakonec se natrvalo neuchytí ani jedna z nich.

Dorostlo vaše miminko do věku 6. měsíců? Pak nastal ten správný čas pro zavádění prvních nemléčných příkrmů, neboť pouze mateřské mléko již nebude vašemu dítěti stačit. U nekojených dětí je možné tyto příkrmy podávat již od ukončeného 4. měsíce.

„Ten učitel není normální!“ „Ta učitelka je úplně blbá!“

Ošemetné věty se někdy vloudí do mnoha rodin se školou povinnými dětmi. Člověk by řekl, že automaticky zazní z úst rozhořčeného žáka . Není to ale vždy tak, jak to na první pohled vypadá.

Podívejme se na den D, kdy po předcházejícím (mnohdy několikerém) učitelově ohlášení prověrky vědomostí, přicházejí žáci do hodiny H. Už o přestávce se třída zabalí do oparu nervozity a mírné paniky.

Ošemetná věta, která se vloudí do mnoha domácností. Člověk by řekl, že automaticky musí napadnou „postižené“ dítě. Není to ale vždy tak, jak to na první pohled vypadá. Tak kdo přijde s tím, že pedagog je na vašeho potomka vysazen?