Podle nejnovější zprávy společností We Are Social a Hootsuite každý den na světě přibude zhruba milion nových uživatelů internetu. V roce 2019 je tak denně online 4,39 miliardy lidí, což je o 366 milionů víc než v lednu 2018.

Všichni chceme, aby naše děti byly v bezpečí. Právě bezpečný vývoj pomůže dětem plně využít svůj potenciál. Vědět, jak předcházet hlavním příčinám úrazů dětí, jako jsou popáleniny, je krokem k tomuto cíli. Popáleniny patří mezi ty nejhorší možná zranění u dětí – nejenže jsou velmi bolestivá, často se ale dlouho hojí a zůstávají po nich nepěkné jizvy.

Otrava je jednou z hlavních příčin poranění dětí do pěti let. Děti se často otráví běžnými chemikáliemi pro domácnost, čisticími prostředky nebo léky. Vašim úkolem jako rodičů, je odstranit tyto potenciální jedy z dosahu dítěte. To je zároveň nejlepší prevencí otravy u dětí.

Dnešní děti se s internetem setkávají již od brzkého věku, některé ještě dříve než začnou chodit do školy. Na internetu číhají mnohá nebezpečí, na které by měli rodiče upozornit, vysvětlit svým ratolestím. Nejlépe sami zabezpečit počítač.

Velmi diskutovaným tématem poslední doby jsou vztahy mezi dětmi a psy a také události, kdy dojde k pokousání dítěte psem. Pochopitelně dítě musí být pro psí zuby naprosté tabu. Jak toho však docílit a co je pro to všechno třeba udělat?

Léto, sluníčko a hlavně dva měsíce volného času. Děti se při toliko volného času začnou často nudit. A co dělají děti, když se nudí? Vymýšlejí všelijaké hlouposti a rošťárny. Ať už venku při sluníčku, nebo zavřené doma při deštivých dnech. Bohužel, takové rošťárny končí někdy i úrazem. Máte s tím zkušenosti?

Snažíme se naše děti maximálně chránit před různými nástrahami světa. Vycházíme z vlastní zkušenosti, rad policie, televize či jiných autorit. Říkáme dětem: nebav se s cizími lidmi, nepřibližuj se k zastavenému auto a už vůbec si do něho nesedej, nereaguj na volání řidiče, nevstupuj do cizího bytu, nechoď tmavými zákoutími, buď tam, kde jsou děti, ať nejsi sám a tak dále a tak dále.

S nedávno proběhnuvším dramatem ohledně nezvěstné Aničky či stále přicházející zprávy z médií o identifikaci a rozbití sítě pedofilů zvyšují obavy rodičů o bezpečí jejich dětí. Na jedné straně statistiky pochopitelně rodičům dávají za pravdu. Ve Velké Británii je každoročně evidováno zhruba 140 000 nezvěstných dětí, u nás to je 9 000 a ve Spojených státech pak přes 600 000 mladistvých ročně, převážně dívky. Naštěstí drtivá většina z nich se vrátí bezpečně domů.

To tady ještě nebylo! První GPS lokátor na světě určený k monitorování a lokalizaci dětí. Revoluční novinka eLokátor NU.M8 umožňuje, aby jste měli dokonalý přehled o pohybu vašeho dítěte. Stačí vám k tomu mobilní telefon nebo počítač!

Úspěšný projekt společnosti Goodyear Dunlop Tires Czech s názvem „Goodyear – Bezpečná školka“ byl v prvních dvou letech své existence velmi kladně přijat mateřskými školami i v očích široké veřejnosti, a tak se v roce 2010 rozrůstá o další aktivity. Do projektu, který je zaměřen na zvýšení bezpečnosti dětí z mateřských škol v rámci silničního provozu, se mohou zaregistrovat další mateřské školy, dále je plánována i širší spolupráce se školkami, jež se do projektu zapojily už v předchozích letech.