Bolest břicha je poměrně častou dětskou obtíží. Někdy jsou důvodem nekvalitní potraviny či přejedení, jindy je příčina bakteriální nebo virová. Ať tak či tak, je dobré vědět, co v takových případech dělat a jak svému dítěti co nejvíce pomoci.

Díky dnešní uspěchané době, kdy na nás působí hodně negativních vlivů životního prostředí, se alergie stávají součástí života pro stále více dětí. Jejich projevy jsou různé, od senné rýmy, přes menší ekzémy, až po problémy s dýcháním nebo jiné život ohrožující nemoci. Hodně alergických projevů přichází často až v období puberty, stále více se ale projevují už u malých dětí od 6 let.

Pokud u vás nebo u vašeho dítěte objevíte bouličku na krku, měli byste v každém případě zpozornět. Příčina bouličky může být banální, ale také nemusí. Boulička může totiž být projevem celé řady i velmi vážných nemocí. V tomto článku se dozvíte, co bývá nejčastější příčinou bouličku a poradíme i s tím, jak provádět domácí preventivní vyšetření.

Sezóna klíšťat trvá od jara do podzimu a jak známo, klíšťata jsou původci a přenašeči infekčních onemocnění – klíšťové encefalitidy a boreliózy. Jeho včasné odstranění může snížit riziko infekce.

Astma patří v současné době k velmi častým onemocněním, které může postihnout i velmi malé děti. Důležité je vědět, že se tato nemoc nedá zcela vyléčit, takže člověka doprovází vlastně celý život. Naproti tomu dobrá zpráva je, že díky účinným moderním lékům je možné mít astma pod kontrolou a snížit jeho projevy tak, že se nemocný cítí, jak by nemoc vůbec neměl. Jak se astma pozná, co může tuto nemoc vyvolat a jak se léčí? Vše se dozvíte právě v tomto článku.

Zvýšená teplota nebo horečka není sama o sobě nemoc. Je jen obranným postojem těla k nemoci a proto není potřeba ji hned od nástupu snižovat. Při vyšší teplotě se totiž choroboplodné zárodky nemohou dobře množit. Od teploty 38⁰C je ovšem již nutné teplotu snižovat.

Afty jsou malé vřídky, které se mohou objevit v ústní dutině. Nejedná se o nijak závažné onemocnění, ale o zdravotní problém, který je velice nepříjemný. Afty mohou dokonce i znemožnit konzumaci jídla či mluvení. V tomto článku se blíže podíváme na příčiny vzniku aftů poradíme vám, jak se jich rychle zbavit i s tím, jak snížit riziko jejich vzniku na minimum.

Velice důležitým základem ochrany dětských očí je prevence. Screeningové vyšetření zraku se doporučuje provést už u předškolních dětí.

Úplně předejít rýmě bohužel nelze, je to běžná dětská nemoc. K přenosu dochází zejména kapénkovou infekcí (nejčastěji v kolektivu dětí ve školách a školkách) a délka běžné rýmy je cca 7-10 dní. Jak ale rýmu dítěte co nejlépe léčit a jak ji předcházet?

Angína je nemoc, se kterou se za život setkáme třeba i několikrát. Zvláště nepříjemná je u dětí, které dokáže i úplně ochromit. Je důležité vědět, že angínu není radno přecházet, protože tak si můžete způsobit opravdu vážné zdravotní komplikace. V tomto článku se na „mršku“ angínu podíváme podrobněji. Najdete zde informace o hlavních příčinách vzniku této nemoci, podíváme se také na její typické projevy i průběh léčby.