Jaký je nejdůležitější znak, který byste chtěli rozvinout u svého dítěte? Pokud jste jako většina rodičů, inteligence je pravděpodobně v horní části vašeho seznamu. Všichni chcete chytré děti, a proto trávíme tolik času výběrem jejich škol, abychom se ujistili, že učitelé dosahují našeho očekávání. Nezapomínejme však, že jako rodič máte sílu zvýšit učební potenciál vašich dětí tím, že knihy začleníte do jejich života.

Když přijde čas na spaní, obvykle je velmi těžké dostat děti do postele. S patrovou postelí se vám tento úkol může poněkud usnadnit. Děti je totiž milují, což je také důvodem jejich velkého comebacku. A jakých pět hlavních výhod přináší patrové postele?

Současní bytoví architekti jsou benevolentní téměř k jakékoliv podlahové krytině. Zelenou mají plovoucí dřevěná podlaha, snadno otíratelné linoleum, tradiční parkety, korkové desky i pestrá dlažba. V dětském pokoji ale stále hraje prim koberec. Malé děti tráví většinu svého volného času právě na podlaze pokoje a hrají si tam s panenkami nebo jezdí s autíčky. Koberec má nenahraditelné vlastnosti, je měkký, příjemný na sezení a hlavně nestudí. Zpříjemní a rozzáří jakýkoliv interiér.

Zařizování dětského pokojíčku je jedna z nejhezčích povinností, které čekají na čerstvé rodiče. Většinou si s vybavením opravdu vyhrají, nakoupí krásnou postýlku, spoustu dekorací a vše vyladí do nejmenšího detailu. Jenže dřív nebo později přijde doba, kdy potomek z krásného pokoje vyroste a už mu nepřipadá tak dokonalý jako dříve.

Dostat děti na kutě je někdy nadlidský úkol. Jeden se nestačí divit, kde se v tak maličkých lidech bere tolik energie. Spánek je ale samozřejmě nesmírně důležitou součástí zdravého života každého člověka a u dětí, které rostou jako z vody, to platí dvojnásob. Naštěstí existuje několik způsobů, které pomohou usnadnit vašim dětem jejich usínání.

Prázdniny se blíží do svého finále a rodičům studentů začíná honička s přípravou pomůcek do školy. Co všechno potřebuje posluchač střední, vyšší odborné anebo vysoké školy? Studium se neobejde bez počítače či notebooku. Pokud si zoufáte a nemáte peníze nazbyt, sáhněte po repasované technice, která je populární především pro studijní účely.

Výběr povlečení pro děti je trochu jiný než volba lůžkovin pro dospělého. I v případě, že už vaše dítě spí ve velké posteli, měli byste mu dopřát dětské povlečení.

Bez spánku nelze fungovat na 100 %. U dětí navíc hrozí, že výběrem nesprávné postele způsobíte problémy s vývojem kostí, zejména páteře, u novorozeňat přispějete k deformaci hlavičky, vaše dítě bude trpět bolestmi hlavy a nespavostí. Existuje několik zásad, kterých je třeba se při výběru postele pro dítě držet. Naučte se je!

Dětský pokoj

Radost z očekávání miminka je provázena také (většinou příjemnými) starostmi. S příchodem prvního potomka a jeho dalších sourozenců přichází také nutnost úprav domácnosti podle věku a potřeb dětí. Ať už bydlí rodina v bytě nebo v rodinném domku, jednou za čas je třeba domov upravit, aby se v něm jednotliví členové cítili dobře. Děti, jak rostou, potřebují větší postel, s nástupem do školy psací stůl, větší úložné prostory, nejpozději v pubertě je vhodné vytvořit samostatný prostor pro sourozence různého pohlaví, nebo s velkým věkovým rozdílem.

Září bývá snad pro všechny školáky malou noční můrou. Po 2 měsících prázdnin, sluníčka, koupání, výletů a hraní si, opět začíná škola. S ní i pravidelný režim, psaní úkolů, brzké vstávání a učení. Ne všechny děti se na školu netěší. Možná jste uhádli, že máme na mysli předškoláky. Ať je to dáno částečně tím, že mají školu zidealizovanou. Nebo dalším důvodem může být touha odejít ze školky a být starším a „váženějším“ školákem.