Těhotenství a následně mateřství je zatěžkávacím obdobím pro každého rodiče. Kromě psychické náročnosti je potřeba vyřešit spoustu věcí. Nakoupit všechno potřebné a zároveň se vejít do rodinného rozpočtu. To je často důvod nových vrásek na čele nejedné maminky a tatínka. Jak se s tímto problémem elegantně vypořádat?

Před narozením dítěte je potřeba zařídit a nakoupit celou řadu věcí. Součástí výbavy bude zcela jistě také nový kočárek, v němž miminko snadno povozíte venku, a to klidně i ve špatném počasí. Při výběru této pomůcky je ale nutné důkladně zvážit všechny detaily. Jedině tak bude mít dítě maximální pohodlí a zároveň zajistíte jeho bezpečí.

Povlečení pro děti musí splňovat jiné požadavky než to pro dospělé. Zjistěte, co je pro děti nevhodné a co naopak nutnost! Povlečení do dětské postýlky musí být kvalitní, antialergenní a příjemné. Jakým vlastnostem a materiálům věnovat pozornost?

Výběr hraček se vždy odvíjí dle věku dítěte. Desetiletý kluk si asi těžko bude hrát s vkládačkou určenou pro nejmenší děti a jednoleté dítě si moc nevyhraje třeba s Monster High panenkou. No ještě, že jsou všechny hračky řádně označeny. Na každém balení správné hračky vždy najdete označení, které uvádí pro jaký věk dítěte je konkrétní hračka určena. Věkové označení hraček tak nejen uvádí oblíbenost dané hračky u určité věkové skupiny dětí, ale i oznamuje, že hračka je bezpečná pro onu věkovou skupinu. To znamená, že hračka pro batole neobsahuje žádné malé kousky, kterými by se dítě mohlo zadusit.

Když se zamyslím nad tím, co dítě opravdu potřebuje, aby bylo spokojené, tak mi vychází pouze jediná věc: spokojená maminka (a tatínek). Maminka je pro dítě nejoblíbenější hračkou, zdrojem potravy i tepla. Jak tedy „zajistit“ spokojenou maminku? Z vlastních zkušeností vím, že jsem spokojena, když mé milované dítě je v bezpečí a nepláče. Jak říká jedno rčení: „mateřská láska je to, co cítíš, když Tvé dítě spí“. Tedy, nejlépe když spí.

Sněhule dětské

Výběr kvalitních bot je jednou z priorit zodpovědných rodičů. Dětská nožka se vyvíjí a snadno může dojít kvůli špatné obuvi k deformitám, neboť dětské kosti jsou měkké a snadno se přizpůsobí. Velmi se doporučuje kupovat každému dítěti boty kvalitní a nové, protože boty obnošené nebo vadně ušité mohou ve výsledku způsobit ortopedické potíže.

Láhev na pití

Je samo sebou, že děti rády pijí různé sladké nápoje, které si o to raději nosí s sebou na výlety či do školy. Ne ve všech případech lze však dětské nápoje považovat za vhodné po stránce složení a vlivu na zdraví dětí.

Jste kmotrem či kmotrou malému dítěti při křtu a lámete si hlavu, jaký dárek při této příležitosti věnovat?

Zamyslela jste se někdy nad tím, kolik času strávíte u skříně vybíráním správného oblečení? Nebude mi v tom zima? Bude se mi tričko hodit ke kalhotám? Nebudu si v tom připadat tlustá? I maminky na mateřské nebo maminky školkových dětí se chtějí líbit a je to tak určitě správně. Nezapomínejme ale ani na naše drobečky.

Moje sestra je právě v očekávání, tak mě požádala, jestli bych s ní nešla kouknout, co je k mání mezi kočárky a jelikož už s tímto nákupem mám své zkušenosti, mohla jsem přidat i nejednu radu.