Jazyková škola

Milující rodiče chtějí dát svým dětem ty nejlepší základy vzdělání a logicky proto přemýšlí i nad tím, kdy je vhodná doba pro začátek výuky dalšího jazyka. Bez znalosti aspoň jedné cizí řeči se v dnešní době obejde jen málokdo, ale nabízí se otázka, zda není lepší počkat, až dítě začne mluvit plynně česky.

Prostě přepnou na jiný program ve své hlavě. Jsou v tom mistři a dospělí by si z nich měli vzít příklad!

Mnoho lidí na světě má v sobě ukrytý nějaký talent. Pokud mu ho pomůže rodina nebo škola objevit a dá mu šanci rozvinout jeho schopnosti či dovednosti, má šanci zažít úspěch. A třeba nejenom jeden.

„Ten učitel není normální!“ „Ta učitelka je úplně blbá!“

Ošemetné věty se někdy vloudí do mnoha rodin se školou povinnými dětmi. Člověk by řekl, že automaticky zazní z úst rozhořčeného žáka . Není to ale vždy tak, jak to na první pohled vypadá.

Podívejme se na den D, kdy po předcházejícím (mnohdy několikerém) učitelově ohlášení prověrky vědomostí, přicházejí žáci do hodiny H. Už o přestávce se třída zabalí do oparu nervozity a mírné paniky.

Ošemetná věta, která se vloudí do mnoha domácností. Člověk by řekl, že automaticky musí napadnou „postižené“ dítě. Není to ale vždy tak, jak to na první pohled vypadá. Tak kdo přijde s tím, že pedagog je na vašeho potomka vysazen?

Poznámky od učitele v žákovské knížce nebo v notýsku zřejmě ještě dlouho nevymizí, i přes současnou možnost využít mnohem rychlejší a pro obě strany, tedy rodiče a pedagoga, mnohem výhodnější technické prostředky vzájemné komunikace.

První školní den je opravdu dnem D, který se nezapomenutelně vtiskne do paměti každého prvňáčka. Je to výjimečný den v životě každé holčičky i chlapečka, den, kdy končí léta bezstarostného hraní a dovádění a začíná skutečný život. Život plný povinností, zodpovědnosti a disciplíny.

Patříte mezi rodiče, kteří nutí své děti, aby seděly nad učebnicemi i v létě? Děláte chybu. Někteří rodiče, jimž se nelíbí školní výsledky dětí, trvají na tom, aby se děti učily i o prázdninách. Mnohdy je k tomu přimějí známky jejich potomka na vysvědčení. Jenže tím případné problémy s horším prospěchem rozhodně nevyřeší právě naopak.

Konec školního roku je již za dveřmi a pro některé z dětí to znamená poslední dny v mateřské školce, než se poprvé vydají do školních lavic. Pokud je vaše dítko jedním z nich, možná vás již napadlo, že byste na rozloučenou mohli obdarovat tu, která měla na několik posledních let vaši ratolest na starost. Paní učitelky ve školkách bývají často druhými mámami a děti si k nim vytvoří pevné pouto. Vyjádřete svoji vděčnost pomocí malého dárečku. Jak ale vybrat ten správný?