Lidé v České republice jsou věrni svému domovu. Stěhování mají spojeno s osamostatněním, se založením rodiny a v případě, když si dalším novým bydlením polepší. Ostatní důvody, které je vyhánějí z jejich domu nebo bytu, nesou docela těžko. Bohužel, vysoká rozvodovost či rozchodovost a cestování za prací donutí opustit svůj dočasný krov stále více a více dospělých. A s nimi i jejich syny a dcery.

Patří nakupování mezi vaší vášeň, která má ovšem velmi neblahý dopad na váš rozpočet? Máte peněženku plnou klubových kartiček, ze kterých čerpáte výhody maximálně tak o Vánocích?

Stěhování je náročná událost. Nejenže musíte zabalit všechno, co ve starém bytě či domě máte, musíte to přepravit do nového bydliště a opět to tam vybalit. Protože se jedná o poměrně složitou organizační problematiku, je dobré zjistit si předem, co je dobré udělat pro to, abyste se v pohodě přestěhovali. Rozpracujte si stěhování na několik částí.

Patříte k lidem, kteří mají potraviny v lednici uspořádané, nebo skládáte věci do lednice prostě tam, kde je místo? Ať už patříte ke kterékoli skupině, je dobré přečíst si tento článek, který vám poradí, jak efektivně umísťovat potraviny do lednice tak, aby nedocházelo k jejich předčasnému znehodnocení.

Rádi byste pro své ratolesti pořídili psa, ale nevíte, jaké plemeno je nejvhodnější? Ne všichni čtyřnozí miláčci se hodí k dětem dokonale. O psech se dozvíte z nejrůznějších zdrojů, pomůže rada chovatele anebo tip z internetových magazínů o zvířatech. Pokud vás nebaví kočky, akvaristika ani cizokrajní živočichové, mrkněte na nejlepší plemena, která budou vaše dětičky milovat.

Kvalita stravy u štěňat je velice důležitá, neboť od ní se odráží správný vývin zvířete. S příchodem malého pejska do vašeho domu budete muset obstarat granule pro každodenní stravování a pamlsky, které dostane za odměnu. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno bude štěňátko potřebovat ke snadnému vstupu do života.

Když se řekne dovolená, vybaví se nám slova, jako relaxace, pohoda, sluníčko a hlavně zasloužený odpočinek od pracovních povinností. Ovšem v případě rodinné dovolené jsou spíše vidět kyselé obličeje na tvářích dětí, zvláště pak těch starších, zoufalé maminky, které se všemožně snaží o rodinnou pohodu a nevrlé otce, jenž raději mlčí, protože cokoliv řeknou, se jim dvakrát vrátí od podrážděné manželky. Místo relaxace a pohody, zažíváte stres a rozladěnost. Dokonce si říkáte, jestli by vám v práci nebylo lépe. Přitom stačilo tak málo a mohlo být všechno úplně jinak.

Vychováváte syna či syny? Pak roste pravděpodobnost se by se vás mohl týkat problém s lidovým názvem „mamahotel“. Dcery obvykle vylétají z rodného hnízda dříve. Souvisí tato rozdílnost s odlišným přístupem rodičů k výchově dcer a k výchově synů?

O tom, že plíseň v bytě není zrovna vítaným společníkem, není pochyb. Kromě nehezkého estetického vjemu plísně přinášejí do bytu nepříjemný zápach a co především – vysoký podíl spor plísní v ovzduší interiéru je pro jeho obyvatele nebezpečný.

Vytápění

Venku mrzne, až praští, kotle jedou na plné obrátky a radiátory jsou rozžhavené téměř do ruda. Podívejme se na pár tipů, jak i za tohoto počasí topit úsporně. Nenechte drahé teplo unikat.