K výchově dítěte nám nikdo návod nedá. Dítě se nemůže reklamovat, vrátit ani půjčovat bez toho, že nám už nebude nikdy vráceno. Vlastní potomek přináší svým rodičům mnoho radostí i strastí. Jak je to ale v situaci, kdy se staneme rodičem takřka ze dne na den?

Výročí je dnem, kdy si se svou drahou polovičkou můžete připomenout, jaké to mezi vámi bylo na počátku vašeho vztahu.

Máte za sebou spoustu neúspěšných vztahů? Jste zoufalí a nevíte jak si dlouhodobě udržet partnera? Našli jste si muže/ženu svých snů a chcete, aby byl váš vztah důkazem opravdové lásky, který vám ostatní budou jen závidět? Pokud jste na tyto otázky odpověděli ANO, tyto tipy jsou pro vás jako stvořené. 

Vaše partnerka je těhotná a vy si lámete hlavu, jak jí být v tomto období více prospěšný? Buďte si jistý, že vaše žena velmi ocení, že s ní budete trávit více času během těhotenství a že jí budete pomáhat se vším potřebným. Myslete i na vaši přítomnost během porodu. Je to kouzelný a ničím nenahraditelný zážitek, který se vryje do vaší paměti.

Je to tady! Vaše žena konečně čeká vytoužené děťátko a není to jen radostné období pro ni, ale také pro vás, jako budoucího tatínka. Odteď jste v tom spolu a jistě se na svou roli těšíte. Jste ale na to všechno připravení? Pomůžeme vám překonat počáteční obavy.

Rozhodli jste se, že si pořídíte miminko, ale stále se to nedaří? Třeba ještě není důvod k obavám, jen si dává na čas. Možná ale patříte ke stále vyššímu procentu párů, které se potýkají s poruchami neplodnosti. Důvody bývají různé, většinu z nich však již dnešní medicína dokáže zdárně řešit. Vaše kroky by proto měly vést na kliniku asistované reprodukce, i kdyby to mělo být jen proto, aby se jakákoliv porucha vyloučila.

Máte dvě děti, milujete je, ale přesto jste často nervózní a neudržíte se? Často na ně křičíte? Nevíte co s tím a trápí vás to? Tak hlavně nezoufejte, nejste v tom sami. Matky opředené výčitkami nejsou vůbec ojedinělé. Děti si moc přejí, velice je milují, ale přesto náročnost role neumí ustát.

Hlídání dětí

Někdy prostě není možné skloubit práci s hlídáním dětí. Když nepomůže rodina, je třeba hledat pomoc u cizích, což není vůbec jednoduché. Je to i váš případ? Potřebujete zajistit hlídání pro vaše dítě? Poradíme vám, jak správně vybrat dobrou chůvu…

Poslední statistika týkající se rozvodů zní dost nemilosrdně: krize v manželství a jeho rozpad nastává nejčastěji mezi 3 a 5 rokem. A důvody? Jako nejčastější příčinu rozpadu manželství uvádějí manželé odcizení, jejichž příčinou jsou děti a s nimi spojený nedostatek času, peněz, vyčerpání, a v neposlední řadě úpadek sexuálního života manželů. Jak předejít právě ztrátě vášně ve vztahu?

Vztahy mez tchýní a snachou patří už odedávna mezi ty nejkomplikovanější. Proč tomu tak je? Vždyť je to podobné, jako tchýně manžela? Nebo tomu tak není? Podle odborníků jde o to, že muž se najednou ocitá mezi dvěma ženami. Ženy mají obecně větší tendenci ovlivňovat muže kolem sebe, maminka a manželka jsou vlastně „rivalky“. Samozřejmě to nebývá pravidlo, ale obecně lze říci, že málokterý vztah mezi tchýní a snahou je ideální.