Uvažujete nad finanční budoucností vašich dětí? Považujete je za bezbranná a nevinná stvoření, která se obtížně orientují v tomto světě? Přitom tak tomu vůbec nemusí být! Přečtěte si, jak děti připravit na samostatnou budoucnost a jakých podnikatelských aktivit jsou děti schopny.

Rodiny s dětmi mohou v současné době výrazně ušetřit. Stačí, když se zapojí do projektu Rodinné pasy, jehož podstatou je poskytování slev a dalších výhod rodinám s dětmi do osmnácti let. Tento projekt funguje celkem v sedmi krajích České republiky, držitelé Rodinných pasů ovšem mohou díky tomuto projektu levněji nakupovat zboží nebo mít levnější vstup do kulturních a sportovních zařízení i na území Slovenska a v oblasti Dolního Rakouska.

Přispět do rodinné kasičky můžete také pomocí programů slev a výhod Vaší zdravotní pojišťovny. Pojišťovny nabízejí svým klientům různé příspěvky.

V následujícím článku na téma šetření se budeme věnovat ženskému tématu – oblečení. Každá z nás chce vlastnit oblečení, které odpovídá posledním trendům. Realita je ovšem taková, že sotva si nějaký ten módní kousek pořídíme, už je moderní zase něco jiného. Jak tedy být in a nezatížit tím rodinný rozpočet? V tomto článku naleznete několik rad, jak ušetřit.

Vyjít s penězi na mateřské dovolené je nesmírně těžké. Zkuste si přečíst nejoblíbenější rady maminek – snad pomohou i Vám.

Mašinka

Poctivě počítáte každou korunu a snažíte se ušetřit, kde se jen dá? A zkusili jste už „zvednout“ peníze, které se Vám povalují doma? Zkuste to! Přinášíme Vám několik rad, jak přispět do rodinného rozpočtu.

Otevřenost, disciplína, plánování. To jsou hlavní vlastnosti, které by měly doprovázet váš rodinný rozpočet. Sledováním a omezováním výdajů můžete ušetřit stovky až tisíce korun měsíčně a šetřit lze na podstatně více věcech, než se na první pohled zdá, např. kouření.

Chování současné mladé generace ovlivňují nejen hodnotové změny dnešní společnosti, ale především aktuální ekonomické podmínky. Uplatnit se na trhu práce je pro mladé stále komplikovanější. Založení rodiny a narození dítěte znamená významné snížení příjmů domácnosti, riziko obtížného návratu na trh práce pro matky, vzrůstá riziko ohrožení chudobou, zvláště u rodin pouze s jedním rodičem.