Bezinkový sirup

Sirup nebo šťáva z květů černého bezu patří mezi květnovou klasiku. Nejenže ze sirupu můžete připravit domácí limonádu, která je osvěžující a lahodná, ale také léčivá. Bezinkový sirup pomáhá s léčbou kašle a rýmy, také uleví při horečce.

Připravte si domácí chutný sirup z mladých smrkových výhonků jako prevenci i pro léčbu kašle.

V parném létě nedodá nic takovou porci svěžesti jako domácí limonáda. Tentokrát přinášíme recept na osvěžující až pikantní zázvorovou limonádu.

Šípkový čaj

Šípky patří mezi nejbohatší podzimní zdroj přirozeného vitamínu C. Dále obsahují i menší množství vitamínů B, P, a K. Z šípků si nejčastěji pochutnáváme na lahodném čaji.

Mátová limonáda

V těchto dnech je nejvyšší čas sklidit ze zahrádky mátu peprnou. Můžete si z ní udělat čaj, likér, olej, sirup, bonbóny proti kašli, koupel, dokonce i omáčku. Zkuste ale recept, který bude nejen chutnat Vám i dětem, ale současně také posílí organismus a naprosto přirozenou a chutnou formou Vám dodá vitamíny, minerály i energii! Zkrátka ideální pití pro nadcházející podzim!

Citrónová limonáda je velmi osvěžující, plná vitamínu C a navíc si ji můžete jednoduše vyrobit doma. Postup je tak jednoduchý, že ho zvládnete i s dětmi.

Okurková limonáda

Urodilo se vám na zahrádce hodně okurek a nevíte, co s nimi? Okurky nejsou naštěstí jen do salátu, můžete z nich vyrobit osvěžující domácí limonádu.

Hojně rozšířený listnatý keř dávající v červnu bílé květy a v srpnu černé plody nachází široké uplatnění v léčitelství, farmacii i potravinářství. Jak z květů, tak i z plodů – bezinek, můžeme doma připravit lahodnou šťávu.

Levandulová limonáda

Levandule je v plném květu a její fialové kvítky úžasně voní v leckteré zahrádce. A právě tuto líbeznou vůni můžeme přeměnit v chuť osvěžující domácí limonády.