Možná jste už někdy slyšeli, že jsou puzzle dobré pro myšlení a kognitivní vývoj dítěte. Víte ale, proč jsou považovány za tak užitečnou hračku? Pojďte se inspirovat a pořiďte i svému dítěti nové puzzle. Možná si u nich jednoho dne budete trápit hlavu společně. Protože i na dospělé má skládání puzzlí jenom dobré účinky.

Každým rokem chrlí firmy další a další hračky. Většina z nich je z plastu, umí se hýbat, mrkat, mluvit. Jsou stále důmyslnější a inteligentnější a vůbec děti nenutí zapojovat fantazii. Jó, to hračky našich časů bývaly jiné...

Dětství se bez hraček neobejde. Jsou důležitým předpokladem pro přirozený vývoj dítěte. Jak ale najít tu správnou hračku, když regály obchodů skýtají nepřeberné množství výběru? Jednoduše, stačí se řídit několika málo pravidly.

Blíží se Vánoce a s nimi i spousta starostí, jaké dárky koupit svým ratolestem. Máte-li doma malou princeznu, určitě je také pěkná parádnice, která se chce každému líbit a ještě lépe ráda napodobuje maminku a před zrcadlem zkouší, jak jí to sluší. Pokud taková je, pak je tady skvělý tip na dárek. Kupte vaší holčičce dětský kosmetický stoleček a uvidíte, jak velkou radost jí uděláte, až pod stromečkem rozbalí svůj dárek snů.

Dětské kuchyňky patří k nejoblíbenějším hračkám. Ty od americké firmy Step2 jsou velmi realistické a podněcují dětskou fantazii na plné obrátky. Rádi byste svým ratolestem právě takovou kuchyňku dopřáli, a nevíte, zda se dá u nás sehnat? Dobrou zprávou je, že ano, na českém trhu je prodává společnost StepTwo.

Dnešní děti mají k dispozici přehršel hraček. Zkuste se rozhlédnout po pokoji svých dětí a také v dětském pokoji dětí vašich známých. V mnoha případech bude dětský pokoj přeplněn haldou plastových nesmyslů. Mnohdy se hračka dostane do popředí zájmu dítěte na pouhých pár hodin, pak přichází na řadu další.

Dětské vozítko

Jak známo, děti jsou fascinováni světem dospělých. Pokud si mohou sáhnout na něco dospěláckého, plně funkčního, pokud se věc ještě pohne na jejich pokyn, to je teprve napětí, dobrodružství … Znáte to: proč si hrát s dětským mobilkem, lepší je přece pravý dospělácký!

Hračky jsou nedílnou součástí dětského světa. Jsou nejčastěji darovanými předměty, ať už pod stromečkem nebo k narozeninám. A je to tak správně! Pro správný rozvoj dítěte jsou hračky velmi důležité a to v každém dětském věku. Podle odborníků pomáhají dítě motivovat, rozvíjet jeho představivost, kreativitu, citový vývoj a celkově budovat jeho osobnost. Má se za to, že mezi 2-6 rokem nastává nejefektivnější období, co se týče učení. Na druhou stranu pomáhají také dospělým sblížit se se svými dětmi.

V dnešní době, kdy děti tráví mnoho času u počítače, je důležité, aby rozvíjely své dovednosti a schopnosti i jinak. Proto řada rodičů hledá, co by je mohlo zaujmout, při čem by mohly zapojit svou fantazii a rozvíjet inteligenci. Nejideálnější je pořídit dětem zajímavou stavebnici.

i-puzzle.cz

Je jen málo vánočních stromečků, pod kterými bychom nenašli jeden z dlouhodobě oblíbených vánočních dárků, totiž skládačku puzzle.