Mít nějakou stálou zálibu je taková malá výhra v loterii Život. Je to něco, co vám po celou dobu vašeho bytí přináší pocity radosti, štěstí, klidu i trochu toho správného stresu, těšení, úspěchu a zklamání. Něco, co vám pomůže rozšířit vaše obzory a přivést k vám nové přátele a známé. Z pohledu psychohygieny má koníček naprosto nezastupitelnou úlohu při odpočinku a stěžejní z hlediska trávení volného času. A to si správný rodič moc dobře uvědomuje.

Dnešní generace dětí je poznamenána digitalizací. Počítače hrají v našich životech významnou roli a to působí také na naše děti. Dnešní ratolesti tráví čím dál méně času pohybem a naopak věnují hromady hodin počítači či televizi. Rodiče by měli směrovat své děti k zájmům, které podpoří jejich pohyb. V následujících několika řádcích vám prozradím sporty, kterými své děti zajisté zaujmete.

Kočárek jako tříkolka

Také se nemůžete dočkat jarního sluníčka, abyste mohli jít na procházku s vaší ratolestí? Svěží vzduch, zpěvní ptáci a probouzející se příroda jsou správné ingredience do balzámu na duši. Každé dítě se po takovém řádném vyvětrání na čerstvém ovzduší zdravě unaví a doma vám dopřeje odpočinek v podobě dlouhého spánku.

Jízda na kole patří mezi nejoblíbenější dětské zábavy. Současně ale patří i mezi nejčastější příčiny úrazů a to lehkých i vážných. Na vině je nepozornost dítěte a často i technická závada kola nebo fakt, že je kolo pro dítě nevhodné. Právě proto je nutné výběru dětského kola věnovat velkou pozornost a vybrat takové, které nabídne pohodlnou jízdu i bezpečnost. Při výběru kola pro dítě byste se měli držet hned několika zásad. Poradíme vám, podle čeho dětské kolo vybírat.

Odrážedla a malé děti k sobě neodmyslitelně patří. Odrážedlo je totiž skvělou příležitostí k tomu, jak zabavit děti na dlouhou dobu a přimět je k pohybu. Moderní doba a inovace zasáhly i svět odrážedel. V současné době je na trhu celá řada skvělých odrážedel, která překvapí svou kvalitou i designem. Prosím, seznamte se…

Vánočním dárkem, který nikdy nezklame, je spolehlivé jízdní kolo. Statistiky ukazují, že 92 % dětí jezdí na kole. Statistky ale také říkají, že přibývá úrazů. Nejde jen o klasická „odřená kolena“, která k začátkům cyklistiky asi patří. Nebezpečné a bolestivé úrazy může způsobit nekvalitní konstrukce a nebezpečné díly dětských jízdních kol, především asijské produkce. Jak tedy poznat kolo, které bude opravdu kvalitním vánočním dárkem?