Vybrat vhodné místa na výlet s dětmi nemusí být úplně jednoduché. Je potřeba zajistit program na celý den a připravit celou akci tak, aby se děti nenudily a poznaly něco zajímavého. Ideálním místem pro výpravy školních kolektivů i návštěvu rodin s dětmi je zábavní park Fábula. Co všechno nabízí a na jaké atrakce se mohou děti těšit?

Určitě se všichni shodneme na tom, že je důležité chodit s dětmi ven a do přírody. Můžeme je prostě vzít na hřiště nebo na procházku. Také jim ale můžeme uchystat to pravé průzkumné dobrodružství v přírodě. Skoro nic zvláštního k tomu nepotřebujeme a často se sami dozvíme spoustu zajímavých a nových věcí.

Ideální lokalita pro strávení rodinné dovolené na Moravě? Čistá horská příroda Jeseníků v hotelu Kamzík v Karlově pod Pradědem. Lze počítat s volnočasovými aktivitami, zábavou pro všechny generace v plném proudu, wellness Jeseníky, kulturními a sportovními akcemi i komfortním ubytováním v apartmánech.

"Mami, a kdy už tam budeme?!" ptá se pořád dokola můj malý bratr, ať jdeme, kam jdeme. Nejinak tomu bylo také minulou neděli, kdy se naši rozhodli, že nás, své ratolesti, vytáhnou někam na procházku. A náš prst se do mapy zabodl přímo na místo, kde je vyznačena zřícenina hradu Cimburk.

Vyrazit na dovolenou s dítětem, to vyžaduje pečlivé plánování a prověření vybrané destinace a ubytování. Není nic horšího, než když dorazíte do hezkého hotelu, kde chybí dětský koutek. Takže kam s dětmi?

Archeopark v Chotěbuzi patří mezi nejstarší a nejvýznamnější pravěké památky. Bylo zde nalezeno nespočet středověkých nářadí (sekery, hroty, kosa, nůžky a podobně), ale i výbavy jízdních kočovníků.

Chcete-li zažít opravdovou pohádku o Smolíčkovi Pacholíčkovi, nebo vědět jak žijí vodníci a víly, musíte navštívit městečko Břasy – Vranovice. Toto město je vzdáleno 16 km od Rokycan, ale zvolíte-li vlakovou dopravu, budete mile překvapeni, že k návštěvě vám postačí pouhých 777 kroků od vlakové stanice Stupno.

Pohádky a děti patří k sobě. A jedno takové kouzelné, pohádkové muzeum naleznete přímo v centru Plzně. Expozice se nacházejí ve sklepních prostorech, které byly minulosti propleteny čarodějnickými rituály, průvodem strašidel, či tajemných bytostí. Už při prvním vkročení do strašidelného muzea na vás vykouknou draci, vodníci, vodní víly, či ohnivý pes.

Už samotný název napovídá, kam se máte vydat s rodinou na výlet. Ano, je to kouzelné město Štramberk. Nachází se poblíž města Kopřivnice v předhůří Beskyd.

Chcete, aby vaše děti poznaly krásu nedotčené přírody a našli zlatý poklad? Zkuste je vzít na výlet do Zlatých hor. Zlaté hory skrývají nejedno tajemství. Čarodějnické obřady, kouzelnou přírodu, dlouhou historii o dobývání zlatého pokladu, ale i nenáročný výšlap na rozhlednu.