Jakmile se děti dočkají Martina na bílém koni, už začínají odpočítávat dny do příchodu sv. Mikuláše. Nejraději na celém svátku sv. Mikuláše mají obvykle dobroty, které s sebou Mikuláš přinese. Odkud ale Mikuláš vlastně přijde a kde se potkal s divokým čertem a shovívavým andělem? Pojďte se s námi podívat, jaké události stojí za tradicí svatého Mikuláše.

Vracíte se z práce unavení, rychle ještě vyzvednout děti ze školky, družiny, nakoupit a spěcháte domů udělat úkoly a nachystat večeři. Naříkáte si, že kde by jste měli čas si ještě s vašimi dětmi pohrát? A o víkendu že to jste rádi, že nemusíte nic dělat? Přinášíme vám tři tipy jak si pohrát s vašimi dětmi, rozvíjet je, a zároveň si i sami odpočinout. Vaše děti vás za čas trávený společně budou ještě více milovat.

K prázdninovému putování jsme si pro ukrácení dlouhé chvíle při cestování autem pouštěli audioknihu Babička drsňačka. Zaposlouchala se celá rodina.

Halloween

Název Halloween vznikl zkrácením anglického „All Hallows evening“, tedy večer Všech svatých a typický je světélkujícími dýněmi před domy.

Pixmac

Jednou z velmi atraktivních domácích aktivit pro malé děti je malování prstovými barvami. Stačí roztáhnout velký papír, třeba rovnou na podlahu, a o velmi veselou zábavu je postaráno.

Vánoce jsou tu za chvilku, takže je čas pořádně se na ně připravit. K Vánocům samozřejmě dekorace, které vytváří tu pravou vánoční atmosféru. Zapojte do vánočních příprav vaše dítka. Přinášíme vám hned několik tipů na výrobu vánočních dekorací. U tvoření se jistě pobavíte a hlavně – vytvoříte si doma opravdovou vánoční pohodu.

Připravte si libovolné množství domácí plastelíny a modelujte a modelujte, jen co vás napadne. Ta domácí vás vyjde doslova na pár korun.

Pohádka a dětství mají stále pevnou vazbu, i když v poslední době jsou o tom větší pochybnosti. Malé děti přebírají model dospělých a jsou stále více závislé na sledování televize, hraní her na internetu. Přesto je pohádkový svět nepřestal fascinovat, prožívají stejně intenzivně děj, mrzí je zlo a křivda, obdivují pohádkové hrdiny a rády je napodobují. A jaké pohádky mají raději, moderní nebo klasické? Obojí.

Příčinami a podmínkami vzniku a rozvojem výtvarného projevu dětí předškolního věku se zabýval již Jan Amos Komenský ve svém „Informatoriu školy mateřské“. Dobře si uvědomoval význam radosti z malování, která dokáže dítěti otevřít dveře k dalšímu poznávání světa. Všímal si také toho, že počátky malování se zprvu dějí „ze hry či z kratochvíle“.

Zima je tu a s ní také velké nebezpečí, že venku bude tak příšerné počasí, že by ani psa nevyhnal. S největší pravděpodobností vás čeká to, že se budete koukat na znuděný obličej vašeho dítka. Buďte super máma a mějte v rukávu zásobu  nápadů na činnosti, pomocí kterých děti zabavíte. Přinášíme vám hned několik tipů…